Blog

KAFELERDEN BALKONLARA; Komşularımızla Sosyalleşme Vakti

KAFELERDEN BALKONLARA; Komşularımızla Sosyalleşme Vakti

Ne kadar karantına günleri bitirmiş, haftasonu yasaklarına son verilmiş olsada tedbirleri elden bırakmamaya devam etmeliyiz. Yasak ortadan kalktığından beri vaka sayısı artmaya başladı lütfen artık durumu idrak edelim. Bu yüzden gerekli olmadıkça dışarı çıkmamaya özen gösterelim diyeceğim ama maalesef ki artık herkese bir bıkkınlık geldi. Evde kalmak istemiyoruz, eski halimize geri dönmek, önceki gibi özgürce dolaşmak istiyoruz. Ama üzgünüm ki herkesin bildiği gibi bir süre daha sabretmeliyiz…

Bu süre zarfında evlerimizle ilgilenmeye, hobi sahibi olmaya daha çok merak sardık. El işlerinden, boyamalara, çivi sanatlarından seracılığa…

Ama en çok kendimizi balkonda bulduk. Evimizin içinde bunaldığımız için çareyi balkonlarda aradık eee havalarda güzel olduğu için birazda buna mecbur kaldık. Bende size bu blog yazımda balkonlarımızı nasıl dekore edebiliriz? Nasıl çok vakit geçirilebilir hale getirebiliriz? Hangi mobilyaları kullanabiliriz? Ne tarz balkon dekorasyonları var? gibi sorularımızın cevaplarına açıklık getireceğim. Hadi gelin balkonumuzu nasıl farklı hale getireceğiz, beraber görelim.

Öncelikle bilindiği üzere çoğumuzun balkonları küçük, bu yazımda genel olarak küçük balkonları baz alarak dekorasyon önerileri vereceğim, çünkü çoğumuz balkonumuz küçük olduğu için eşya sığdırmakta zorlanıyor ve ne tarz mobilya ve aksesuar kullanacağımızı bilemiyoruz… Büyük balkonlara sahip olanlar sadece verdiğim önerileri çoğaltarak veya daha büyük mobilyalar kullanarak dekore edebiliriler. Hadi başlayalım….

Köşelere Üçgen Raflar Kullanabilirsiniz.

Banyolarda şampuan koymak için kullandığımız üçgen rafların aynısının ahşap şekilde olanlarını balkonunuzun köşesine asarak sehpa veyahut minik sukulentler ile dekore edebilirsiniz. Hemde alandan tasarruf etmiş olacaksınız.

Minik Saksılar ve Renkli Çiçekler Kullanabilirsiniz.

İstrer küçük ister büyük balkona sahip olun en önemli detay bence çiçeklerdir. Ayrıca balkonunuzu çiçeklendirmek size huzur verecek, içinizi açacaktır. Balkon duvarlarınıza veya korkulukların dış kısmını saksılar ile süsleyebilirsiniz.

Kendinize Özel Dinlenme Alanları Oluşturabilirsiniz.

İster küçüçük bir köşe olsun, ister kocaman bir alan… İki türlü de kendinize özel bir alan oluşturabilirsiniz. Kendinize özel aksesuarlar ile süsleyebileceğiniz bir köşe.. Yalnız kaldığınızda canınız sıkıldığında veya bir kitap okumak, müzik dinlemek istediğinizde çekileceğiniz bir köşeniz olmasını istemez misiniz? Alanınız küçük ise; ince ayaklara sahip olan bir masa ve sandalye ile dekore edebilirsiniz ve kendinize özel minik bir sedir yaptırabilirsiniz. Oturma alanınızın tam üzerine duvara raf asıp kitaplarınızı koyabilirsiniz. Masanın üzerini minik mumlarla süsleyerek romantik bir ortam oluşturabilirsiniz.

Bol Işık ve Mum Kullanabilirsiniz.

Ambiyansı değşitirmek istiyorsanız işte en önemli maddde. Kullanılan ışıklandırmalar balkonunuzun dekosunu belirlemede çok önemlidir. Köşelerde veya masa üzerinde kullanacağınız mumlar ortama romantik ve şık bir hava katmakla beraber ortamın derinliğini de arttıracaktır. Ayrıca balkon duvarlarına fenerler asabilir balkonunuzu daha sevimli hale getirebilirsiniz.

Küçük Balkonlarda İnce Metal Ayaklı Mobilyalar Kullanabilirsiniz.

Balkonunuz dar ve yetersiz alana sahip ise kalın mobilyalar kullanıldığında çok sıkışacak ve adeta bir mobilya dükkanına dönecektir bunu engellemek adına daha ince ayaklı metal sandalye ve masalar ile dekore edebilirsiniz. Hatta rengarek boyararak çocuksu ruhunuzu dışarıya yansıtabilirsiniz. Eğer büyük bir balkonunuz varsa bahçe mobilyalarından tercih edebilirsiniz. Çok klasik bir balkon haline gelir diyorsanız evinizden bir parçaymış gibi özel bir köşe koltuk yaptırarak kullanbilirsiniz bu şekilde dekorasyon yapacaksanız kapalı camlı balkon tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır.

Korkuluklara Takılan Masalar Kullanabilirsiniz.

Eğer demirli bir balkonunuz varsa parmaklıklara takılan masalardan kendinize satın alabilir, büyük masa ile ortamın daralmasını engelleyebilirsiniz. Öğlen işlerinizi bitirdikten sonra yaptığınız mis gibi kahvenizi mini masanızda içebilirsiniz…

Salıncak Kullanabilirsiniz.

Günün yorgunluğunu atmak için veya minik bir öğlen şekerlemesi için salıncak mükemmel bir tercih. Bir hamak veya bir bahçe salıncağı kullanarak balkonunuzu her gün vakit geçirmek isteyeceğiniz bir alan haline getirebilirsiniz. Kitabınızı, kahvenizi alıp harika zaman geçirmek için sabırsızlanıyorsanız hadi sizde balkonunuzu tavsiyelerimizden ve beğendiğiniz fikirlerden yola çıkarak dekore etmeye başlayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir